Klasa 4Tmom na zajęciach z chemii w laboratoriach ZUT

W dniu 19 lutego 2024r. klasa 4 Tmom uczestniczyła w zajęciach z chemii w laboratoriach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Zajęcia na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej prowadziła Pani dr inż. Monika Kowalewska.
Samodzielnie przeprowadzaliśmy doświadczenia z aminokwasami, białkami i cukrami. Było bardzo ciekawie. Na długo zapamiętamy obserwacje z próby Tollensa, Trommera czy reakcji ksantoproteinowej.
Po zakończonych ćwiczeniach z chemii udaliśmy się na Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, gdzie zaprezentowano nam różne maszyny i roboty, programowane przez studentów. Wykładowcy opowiadali nam, jak to wszystko funkcjonuje, czego mogą studenci doświadczyć, co i jak samodzielnie wykonać, jak powstają różne prototypy maszyn.
Dzień spędzony w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym był bardzo ciekawy. Bardzo dużo nauczyliśmy się. Takie zajęcia ułatwią nam podjęcie decyzji o dalszej edukacji i studiach.
Aleksander Grzelewski, Błażej Kucharek, Hubert Adamów