DODO AGENCJA – biblijna interwencja

Dzisiaj odbyły się kolejne zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych z cyklu "TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA" pt. „DODO AGENCJA – biblijna interwencja”.
Podczas interaktywnej lekcji, treści z zakresu ochrony danych osobowych i prawa do prywatności zostały przeniesione do świata biblijnej paraboli o synu marnotrawnym. Uczestnicy zajęć jako detektywi otrzymali kryminalną zagadkę do rozwiązania. Ich zadaniem było odnalezienie hejtera jednego z bohaterów przypowieści. Spojrzenie na ochronę danych osobowych z punktu widzenia konkretnych postaci i historii ich życia pozwoli uczestnikom zajęć lepiej zrozumieć ważność tych zagadnień, a wyciągnięte wnioski staną się uniwersalne i ponadczasowe.
W lekcji uczestniczyli uczniowie uczący się w zawodach technik eksploatacji portów i terminali, technik informatyk i technik nawigator, wraz z p. Edytą Antkowiak-Szadkowską i p. Jolantą Kamińską.
Spotkanie było cennym edukacyjnie doświadczeniem. Czekamy na więcej!