Uczniowskie staże zawodowe w Grecji

Za nami pierwszy z dwóch tygodni wyjazdu do Salonik w ramach projektu ERASMUS+ „Kompetencje na miarę czasów – międzynarodowe zawodowe staże uczniowskie i kadry w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej".
Poza zdobywaniem wiedzy w zakresie zawodowym, aktywnie poznajemy również kulturę oraz historię Grecji.
Byliśmy na historycznej "Białej wieży" gdzie podziwialiśmy cudowne widoki na morze i tutejszy port.
Eksplorowaliśmy piękne stare miasto Thessaloniki wraz z znajdującymi się tam ruinami zamku bizantyjskiego. W centrum miasta odwiedziliśmy Bazylikę Świętego Dymitra.
Przeszliśmy pieszo wiele kilometrów, żeby wypocząć na plaży Epanomi. Zdecydowanie łatwiej było dotrzeć do równie pięknej plaży Perea.
Oddaliśmy się trochę od miasta, by zobaczyć wodospad w Edessie oraz doznać uroków kąpieli w basenach termalnych Pozaru.
W projekcie uczestniczą uczniowie następujących kierunków kształcenia w ZCEMiP – technik mechatronik, mechanik, oraz mechanik okrętowy.
Opiekunowie: Jolanta Halicka i Łukasz Śmigiel
Sprawozdanie: Antonina Soboń, uczennica klasy 5TmeP