Wiedeńska przygoda

Spędziliśmy 2,5 dnia w Wiedniu, światowej stolicy muzyki, architektury i kawy.
Nasz pobyt w mieście przepełniony był długimi spacerami i przejażdżkami, podczas których zobaczyliśmy wiele cudów architektonicznych, takich jak Dom Hundertwassera, budynek kościoła Wotywnego, operę, budynek parlamentu. Poznaliśmy także kawałek historii rodu Habsburgów, dzięki wizycie w ich letniej rezydencji Schönbrunn, gdzie obejrzeliśmy aż 40 pięknie zaaranżowanych komnat. Byliśmy też na Wzgórzu Kahlenberg, na którym król Jan III Sobieski stoczył zwycięską bitwę z Turkami. A wieczorne wolne chwile spędziliśmy na Praterze.
Pobyt w Wiedniu bardzo nam się podobał i wszyscy uznaliśmy, że był zdecydowanie zbyt krótki, ale czekała na nas kolejna przygoda w Czechach.