Pamiętamy o Bohaterach

Dnia 28 września w Internacie ZCEMiP wspominaliśmy zmarłych w Katyniu i obchodziliśmy drugą rocznicę zasadzenia Dębów Pamięci ku czci Piotra Woropaya- Hordziejewicza oraz Czesława Dylaka. Z tej okazji nasi mieszkańcy wraz z wychowawcami stworzyli piękną gazetkę, której towarzyszyły długie rozmowy na temat naszych Bohaterów.
Idea jaka przyświecała przy zasadzeniu Dębów Pamięci było upamiętnienie niemal 22 tysięcy osób skrytobójczo zamordowanych i spoczywających w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni poprzez sadzenie Dębów Pamięci. Dlatego też jesteśmy szczęśliwi, że nasza młodzież wciąż pamięta o naszych Bohaterach.