Koniec rejsu

Dziś kończy się nasz miesięczny rejs na Darze Młodzieży, w którym wzięli udział praktykanci z ZCEMiP klas 3Tn i 3Tmom, oraz ich szkolny opiekun Wojciech Tomczak. Wczoraj odbyła się Rada Okrętowa, podczas której każdy uczeń meldował się przed Komendantem Daru Młodzieży, starszymi oficerami i oficerami wachtowymi, oraz bosmanami i instruktorami, wobec których musiał wykazać się zdobytą wiedzą. Rada Okrętowa rozpatrywała każdego praktykanta indywidualnie, oceniając go według takich kryteriów jak: kompetencja i wiedza zawodowa, postawa i sprawowanie, inteligencja i zdrowy rozsądek, wypełnianie zleconych obowiązków, współpraca z załogą i oficerami a także czystość i wygląd zewnętrzny. Te oceny złożyły się na końcową ocenę każdego ucznia. Dominowały oceny dobre, choć nie zabrakło ocen bardzo dobrych. Ponadto wśród 27 praktykantów, czterech otrzymało ocenę bardzo dobrą z wyróżnieniem; z klasy 3Tn Krzysztof Szałecki i Ilia Kraskovskyi, z klasy 3Tmom Hubert Adamów i Igor Szymanski. Obecnie czekamy na kotwicy przed wejściem do portu w Bremerhaven, a stamtąd odjedziemy autokarem do naszych wytęsknionych bliskich i na zasłużone wakacje. Pozostaje już tylko przed zejściem ze statku pozostawić po sobie porządek. Do zobaczenia za rok na kolejnych praktykach morskich na słynnym Darze Młodzieży.

Ahoj!

Zapraszamy na fb:)