Wieści z praktyk morskich - 08.06.2023 r.

Dziś, po przebyciu dalekiej drogi, Dar Młodzieży wraz z uczniami ZCEMiP 3Tn i 3Tmom wszedł do portu Le Havre, by przez około 100 km żeglugi Sekwaną dotrzeć do portu Rouen, na organizowany co 4 lata we Francji zlot żaglowców – w roku 2023 to The Armada of Freedom.

Już przy wejściu do portu mijaliśmy liczne żaglowce z całej Europy, przybył nawet znany z The Tall Ship Races, żaglowiec marynarki wojennej z Meksyku – Cuauhtemoc.

Dla kadetów, którzy nie mieli służbowej wachty gospodarze zorganizowali wycieczkę autokarową do ruin opactwa Jumieges, które przetrwało na przestrzeni 11 wieków m.in. najazdy wikingów i Wojnę Stuletnią, niestety nie oparło się Wielkiej Rewolucji Francuskiej.

Przed północą naprzeciwko naszego statku odbył się fantastyczny pokaz fajerwerków.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć na fb.