"Stawiam pierwsze kroki w życiu zawodowym"

14 marca 2023 r. klasy 4TiwP oraz 4TliP wzięły udział w wykładzie pt. "Stawiam pierwsze kroki w życiu zawodowym" zorganizowanym przez fundację SzczecinLab. Wystąpili w nim m.in. przedstawiciele szczecińskich szkół wyższych oraz firm związanych z branżą IT.
Uczniowie zgromadzeni na zajęciach wspólnie zastanawiali się jakie zawody związane są z tą branżą oraz czy warto w niej pracować. Rozmawiali o zawodach, które można wykonywać realizując swoje pasje (np. Pro Gamer, Game Artist).
W trakcie swoich wystąpień wielu wykładowców opowiedziało krótko swoją historię kariery. Wszystkie łączyła chęć poszerzania wiedzy, stawianie na samorozwój oraz zdobywanie nowych umiejętności i kontaktów podczas stażów i praktyk.
Podczas zajęć można było dowiedzieć się od profesjonalistów na co zwrócić uwagę na rozmowie kwalifikacyjnej oraz przy podpisywaniu umów. Nie zabrakło również nagród rzeczowych dla najbardziej aktywnych:)
Zaliczamy wyjście do bardzo udanych i czekamy na kolejne:) Dziękujemy za zaproszenie:)

PS Przypominamy, że poszukiwane są osoby lubiące angażować się społecznie, otwarte na nowe wyzwania, chcące zostać wolontariuszami w projekcie "Stawiam pierwsze kroki w życiu zawodowym". Jego założeniem jest to, by społeczność uczniów z różnych szkół wspierała się i wymieniała doświadczeniami związanymi z poszukiwaniem pracy/stażu/praktyk w branży IT, przebytymi rozmowami, zadaniami na rozmowach, stawianymi wymaganiami.