ZCEMiP na konferencji w Warszawie

W dniach 15-18.11.2022 r. odbyła się wycieczka dydaktyczno-krajoznawcza do Warszawy. Udział w niej wzięło 21 uczniów (klasy 3Tme, 2Tmom, 3Tmom, 4Tmom, 3Ts) kształcących się na profilach technik mechanik (operator obrabiarek skrawających) oraz technik mechatronik.
Głównym celem wyjazdu była konferencja „SolidWorks dla Edukacji” (16.11.2022 r.) zorganizowana przez firmę DPS SOFTWARE na Politechnice Warszawskiej.
Tematyka konferencji:
- nowości oprogramowania SolidWorks wraz z przedstawieniem wykorzystania modułów programu w praktyce przez Politechnikę Częstochowską;
- zaawansowane narzędzia analityczne oparte o solver ABAQUS;
- zastosowanie skanerów 3D PEEL dedykowanych dla edukacji;
- prezentacja systemów MARKFORGED przeznaczonych do druku 3D.
Ponadto odbył się panel dyskusyjny o tematyce „Jak COVID wpłynął na obecny proces nauczania” , w którym jako przedstawiciel szkół średnich uczestniczył opiekun pracowni 11W CNC CAD/CAM, Pan Łukasz Śmigiel. Uczelnie wyższe reprezentowali Panowie: dr inż. Roman Grygoruk z Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej oraz dr inż. Wojciech Tarasiuk z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.
Podziękowania dla Pana Adriana Czapli z firmy DPS SOFTWARE za zaproszenie na kolejną profesjonalnie zorganizowaną konferencję, która niewątpliwie przyczyniła się do rozwoju kompetencji uczniów, jak i nauczycieli ZCEMiP.
W ten sam dzień udaliśmy się na mecz Polska-Chile, który odbył się na stadionie Legii Warszawa – podziękowania dla Pana Maciej Mateńko (Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, Wiceprezes PZPN) za nieocenioną pomoc w organizacji biletów.
Dodatkowo zwiedziliśmy kilka miejsc historycznych znajdujących się na terenie stolicy: m. in. Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza.
Opiekunowie wycieczki:
Łukasz Śmigiel
Piotr Rejner
Przemysław Sztolcman

Więcej zdjęć dostępnych na stronie Pracowni 11W CNC CAD/CAM na Facebook (link poniżej).