Salon Maturzystów Perspektywy 2022

W dniach 6 - 7 września uczniowie z klas: 4TiwG, 4TmeG, 4TloG, 4TbomG wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu - Salonie Maturzystów Perspektywy, które już od 16 lat organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Przedsięwzięcie ma pomóc maturzystom dobrze zdać egzaminy maturalne i trafnie wybrać swoją edukacyjną przyszłość.

Hasło tegorocznych spotkań na Uniwersytecie Szczecińskim brzmi: „Tu matura spotyka się ze studiami”.

Nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu nt.: Matematyka nie musi być trudna. Matura 2023 z matematyki na poziomie podstawowym: jak się przygotować oraz spotkaniu informacyjnym z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami maturalnymi.

W ramach części targowej zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni akademickich Szczecina, Koszalina i Wrocławia oraz poznali szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2023/2024. Mogli również skorzystać z poradnictwa zawodowego.