Wycieczka klasy 3Tiw do Technopark Pomerania

comp ManaW dniu 27 maja 2022r. klasa 3Tiw uczestniczyła w spotkaniu, które było zorganizowane w Technoparku Pomerania. Podczas spotkania zaprezentowały się szczecińskie firmy z branży IT - Fundacja Szczecin LAB, Autogement oraz AssecoADS, które przedstawiły swoje bieżące działania oraz plany na przyszłość.

Firma Autocomp Management jest producentem i dostawcą zaawansowanych technologicznie systemów wspomagających szkolenia dla sektora obrony narodowej i służb mundurowych oraz dla branży transportu kolejowego.

AssecoADS, produkuje i rozwija oprogramowanie, m.in. dla sektora leasingowego oraz samorządów, dostarcza produkty i usługi, bazujące na oprogramowaniu własnym oraz firm trzecich, a także rozwiązania infrastruktury teleinformatycznej, rozwiązania dla inteligentnych miast i budynków, oferuje centra danych, szkolenia i systemy zarządzania kapitałem ludzkim, specjalizuje się także w usługach bezpieczeństwa i zaufania danych oraz komunikacji masowej.

Po części prezentacyjnej uczniowie mogli zapoznać się z systemem Wirtualna strzelnica laserowa "POJEDYNEK" - System Szkolno-Treningowy "Pojedynek".