2013.03.15-Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryfinie

Dnia 15 marca 2013 roku wzięliśmy udział w Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych, która odbyła się w Zespole Szkół w Gryfinie. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem Matura czy kompetencje? Szkołę reprezentowali „cywile” z klas 3 politechnicznych, których można nazwać już „weteranami zaprawionymi w targach”, „mundurowi” z klasy wojskowej
i morskiej oraz nauczyciele. Nasze stoisko prezentowało się bardzo okazale. Uwagę gimnazjalistów poza chodzącymi
po parkiecie robotami, przyciągali uczniowie z klas mundurowych: informatycy i  logistycy. Również „cywile” byli oblegani przez młodych ludzi zainteresowanych kształceniem w szkole zawodowej. W czasie trwającej dwie godziny giełdy rozmawialiśmy z wieloma uczniami z gimnazjów w Chwarstnicy, Gardna i Gryfina, ich wychowawcami a nawet zainteresowanymi naszą szkołą rodzicami gimnazjalistów. Nasi uczniowie prezentowali szeroką ofertę kształcenia w naszej placówce. Odpowiadali na szereg pytań zadawanych przez młodszych kolegów. Tłumaczyli specyfikę kształcenia w klasach mechatroniczych, informatycznych czy tych, które związane są z gospodarką morską. Ważne jest to, że w naszej szkole przygotowujemy do matury i egzaminu zawodowego. Po ciężkiej pracy mieliśmy czas na zasłużony posiłek, przygotowany przez naszą kuchnię. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni,  wyruszyliśmy z naszym niezastąpionym kierowcą Panem Andrzejem Węgielewskim w drogę powrotną do ZCEMiP. Wkrótce kolejne Targi Szkół. Tym razem 21 marca jedziemy do Widuchowej, Goleniowa i Pyrzyc.