Quiz o zwyczajach świątecznych w krajach niemieckojęzycznych

święta w Niemczech

Hej Kolęda! Kolęda! Szybko zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Powiada się, że co kraj to obyczaj! I to prawda. W całej Europie świętuje się ten czas ale w każdym państwie nieco inaczej... Warto poznać różnice i  ciekawostki charakterystyczne dla danego kraju  niemieckojęzycznego. W tym tygodniu uczniowie klas pierwszych i drugich brali udział w  quizie,  zorganizowanym  przez nauczycielki języka niemieckiego naszej szkoły.

Do zdobycia było 27 punktów. Okazało się, że nasi uczniowie całkiem dobrze znają zwyczaje świąteczne, panujące w różnych krajach niemieckojęzycznych.

Uczniowie, którzy wykazali się największą wiedzą:

1. Bruno Siedlecki            kl. 2NG
  2. Kaczorek Kamil            kl. 2NG
  3. Maciej Okoń                 kl. 2TMomP  oraz  Hulia Oleksii  kl. 2NG

Wszystkim uczniom gratulujemy serdecznie i życzymy Wesołych Świąt!!!